Od kryzysu do nowych możliwości - prelegenci

Nasze wydarzenia on-line mają na celu przedstawienie naszym odbiorcom najbardziej wartościowych informacji na temat aktualnej sytuacji, potencjalnych przyszłych zmian i najnowszych trendów w ekonomii, handlu międzynarodowym i innowacjach cyfrowych.

Nasi prelegenci zostali wybierani na podstawie ich konkretnego doświadczenia, wiedzy i umiejętności dzielenia się spostrzeżeniami.

Poniżej znajdziecie więcej informacji o wszystkich prelegentach naszego najbliższego spotkania online.

Our panel


 

Nasi prelegenci w wydarzeniu #1

Andreas TeschAndreas Tesch - Atradius CMO, gospodarz wszystkich wydarzeń

Andreas Tesch – nasz CMO i ze strony Atradius gospodarz wszystkich wydarzeń

Andreas Tesch został powołany na stanowisko członka zarządu i CMO w październiku 2011 r.

Odpowiada w Atradius rynki ubezpieczenia należności globalnie (z wyjątkiem Hiszpanii, Portugalii i Brazylii) oraz za jednostki Atradius Dutch State Business, Global, Special Products oraz Group Communications & Commercial Development.

Andreas Tesch został szefem departamentu Global, Oceanii i Nowych Rynków Atradius w 2007 r., a przez następnych 6 lat piastował funkcje dyrektorskie w firmie, obejmujące usługi zarządzania ryzykiem dla Europy Środkowej i Wschodniej oraz rozwój korporacyjny i komunikację.

Przed dołączeniem do Atradius, Andreas Tesch był dyrektorem Simon Kucher & Partners, gdzie doradzał klientom w zakresie strategii oraz fuzji i przejęć. Andreas Tesch posiada dyplom z zarządzania biznesem na Uniwersytecie w Kolonii.

Daisy McAndrewDaisy McAndrew - moderatorka wszystkich naszych wydarzeń

Daisy McAndrew: moderatorka wszystkich naszych wydarzeń

Daisy McAndrew jest popularną prezenterką konferencji, posiadającą szczególne doświadczenie w dziedzinie finansów i polityki.

Twarz znanej prezenterki i trenerki mediów często pojawia się na ekranach, gdy komentuje artykuły dla Sky News, BBC News i This Morning. Obecnie regularnie publikuje komentarze polityczne dla Euronews.

Przed opuszczeniem ITV News gdzie Daisy spędziła siedem lat, aby zostać niezależnym strzelcem, opisywała główne problemy, takie jak kryzys kredytowy czy recesja, a jako redaktor ekonomiczny, prezentowała swoje opinie w ITV Lunchtime and Weekend News oraz ITV Moral of the Story.

Przed ITV (jako Daisy Sampson) występowała w Daily Politics BBC i była korespondentką polityczną BBC Breakfast News.

Przed karierą medialną, Daisy pracowała 10-lat na stażu w Westminster, pisząc dla gazet z Press Gallery, profilując posłów w The House Magazine (który ostatecznie redagowała), a ostatecznie została sekretarzem prasowym lidera Lib Dem, Charlesa Kennedy'ego.

Daisy była także konsultantką w BBC „A-Z of Politics” i redagowała „The Politics Companion”, wydaną przez Chrysalis Books.

Miała swój własny program w LBC Radio jako gospodarz cotygodniowego O2 Business Show w 2013 r., podczas którego odkrywała najnowsze plotki biznesowew rozmowach z czołowymi brytyjskimi ekspertami.

Swój talent odkrywała na łamach Powerhouse Channel 4, Heaven and Earth Show BBC i BBC Weekend News. Występowała także w Have I Got News for You, The Wright Show, Despatch Box i wielu programach Radio 5Live.

Poza tym, że jest patronem Hospicjum św. Jana i aktywnie wspiera Crisis, jest także wsparciem Internews Europe, którego celem jest wspieranie lokalnych mediów na całym świecie w dostarczaniu ludziom wiadomości i informacji, których potrzebują.
 

Emma MarcegagliaEmma Marcegaglia

Emma Marcegaglia: Chair and CEO of Marcegaglia Holding S.p.A.

Emma Marcegaglia to jeden z wiodących światowych głosów w biznesie. Jest prezesem i dyrektorem generalnym Marcegaglia Holding S.p.A. oraz wiceprzewodniczącą i dyrektorem generalnym Marcegaglia Steel Spa i jej spółek zależnych zajmujących się obróbką stali. (Marcegaglia Carbon Steel Spa, Marcegaglia Specialties Spa, Marcegaglia Plates Spa, Marcegaglia Ravenna Spa, Marcegaglia Gazoldo Inox Spa i Marcegaglia Palini e Bertoli). Jest także prezesem i dyrektorem generalnym Marcegaglia Investments Srl, holdingu zarządzającego zróżnicowaną działalnością grupy.

Ponadto Emma była dyrektorem generalnym Marcegaglia Spa od lipca 1998 r. do czerwca 2015 r., A od listopada 2014 r. jest prezesem Fondazione Eni Enrico Mattei (FEEM). Ponadto zasiada w zarządach następujących spółek: Bracco SpA (od maja 2005) i Gabetti Property Solutions SpA (od kwietnia 2005).

W przeszłości piastowała następujące funkcje: Przewodnicząca Eni od maja 2014 do maja 2020; Członek przemysłowego okrągłego stołu wysokiego szczebla Komisji Europejskiej „Przemysł 2030” do października 2019 r .; Prezydent Luiss Guido Carli University do czerwca 2019; Prezes Businesseurope od lipca 2013 do lipca 2018 i prezes Confindustria od maja 2008 do maja 2012.

 

Inne role Emmy to: członek zarządu Italcementi S.p.A; Prezes Fondazione Aretè Onlus; Członek Zarządu Banco Popolare; Członek Rady Dyrektorów FinecoBank S.p.A i Italcementi Spa .; Wiceprezes Confindustria ds. Infrastruktury, energii, transportu i środowiska od maja 2004 do maja 2008; Przedstawiciel Włoch w grupie wysokiego szczebla ds. Energii, konkurencyjności i środowiska utworzonej przez Komisję Europejską; Wiceprezes Confindustria na Europę od 2000 do 2002 roku; Krajowy Prezes Confindustria Young Entrepreneurs w latach 1996-2000, Prezydent YES (Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców) w latach 1997-2000; Krajowy wiceprezes Confindustria Young Entrepreneurs od 1994 do 1996 roku.

Urodzona w Mantui w 1965 roku, Emma Marcegaglia posiada tytuł magistra zarządzania biznesem z wyróżnieniem First Class na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Zdobyła tytuł Master in Business Administration na University of New York. W 1996 roku otrzymała nagrodę „Bocconiana dell’anno” (Najlepsza uczennica roku Bocconi).

Ian Goldin Ian Goldin

Ian Goldin: Oxford University Professor of Globalisation and Development

Dr Ian Goldin jest pierwszym dyrektorem Oksfordzkiej James Martin 21st Century School i posiada stypendium profesorskie w Balliol College w Oksfordzie. Ian, globalny futurysta, jest znakomitym mówcą na szereg tematów, w tym przyszłych trendów w nauce, technologii, zmianach klimatycznych i demografii oraz wpływie rządów i korporacji.

Był wiceprezesem Banku Światowego (2003-2006), a wcześniej dyrektorem Banku ds. Polityki rozwoju (2001-2003). Ian był członkiem kierownictwa wyższego szczebla Banku i był bezpośrednio odpowiedzialny za jego relacje z Wielką Brytanią oraz wszystkimi innymi krajami Europy, Ameryki Północnej i krajami rozwiniętymi. Kierował współpracą Banku z ONZ i innymi partnerami oraz odegrał kluczową rolę w programie badań i strategii Banku.

W latach 1996-2001 był dyrektorem naczelnym i dyrektorem zarządzającym Banku Rozwoju Afryki Południowej oraz doradcą prezesa Nelsona Mandeli. Udało mu się przekształcić Bank w wiodącego agenta rozwoju w 14 krajach Afryki Południowej.

Wcześniej Ian był głównym ekonomistą w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w Londynie oraz Dyrektorem Programowym w Centrum Rozwoju OECD w Paryżu, gdzie kierował programami w zakresie handlu, środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Urodzony w RPA Goldin ma tytuł licencjata (z wyróżnieniem) i BSc na Uniwersytecie w Kapsztadzie, tytuł magistra w London School of Economics i doktorat na University of Oxford.

Ian otrzymał szerokie uznanie za swój wkład w rozwój i badania, otrzymał również tytuł szlacheckio od rządu francuskiego i nominację na światowego lidera jutra przez Światowe Forum Ekonomiczne.

Opublikował ponad 50 artykułów i 12 książek, z których dwie najbardziej znane to „Ekonomia zrównoważonego rozwoju” (Cambridge University Press) i „Globalizacja na rzecz rozwoju: handel, finanse, pomoc, migracja i pomysły” (Palgrave MacMillan). Ta ostatnia została wyróżniona jako „podstawowa lektura” przez noblistę z zakresu ekonomii, Josepha Stiglitza.

Johan MelanderJohan Melander

Johan Melander: Credit Director Electrolux APAC & MEA

Jako dyrektor Electrolux Credit na regiony APAC i MEA, Johan jest odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem kredytowym na kilku głównych światowych rynkach. Jego praca obejmuje wdrażanie i nadzorowanie szkoleń, zasad i procedur kredytowych firmy Electrolux. Z sukcesem utrwalał silną kulturę kredytową w całej firmie. Ponadto odgrywa aktywną rolę w przeglądzie i monitorowaniu większych ryzyk firmy, aby zapewnić doskonałe zarządzanie kredytem kupieckim i zagwarantować płynność. Zarządza lokalnymi zespołami o zasięgu globalnym od Tokio po Johannesburg i od Casablanki po Auckland.

Dysponując tak rozległym doświadczeniem i wiedzą, Johan jest dobrze przygotowany, aby zapewnić ekspercki wgląd na wpływ Covid-19 na handel międzynarodowy oraz pomóc nam zidentyfikować wzorce i trendy dotyczące przyszłości handlu w środowisku po pandemii.

Johan rozpoczął swoje życie zawodowe w Svenska Handelsbanken w Sztokholmie w Szwecji. Potem nastąpił okres pracy jako analityk kredytowy w Electrolux w Sztokholmie. Po rozstaniu ponownie dołączył do Electroluxa w 2000 roku w europejskiej centrali w Brukseli. Od 2001 roku zajmował wysokie stanowiska w zarządzaniu kredytami w firmie w różnych częściach świata. Pracował również jako skarbnik w Electrolux Europe.

Obecnie Johan mieszka w Bangkoku w Tajlandii. Jego wybiegająca w przyszłość uwaga łączy priorytety zarządzania kredytem z e-commerce, skarbcem i innymi specjalnymi projektami dla krajów APAC i MEA. Na przykład jeden z jego najnowszych głównych projektów obejmuje badanie najlepszych sposobów minimalizacji strat w procesie oceny zdolności kredytowej.

Johan lubi grać w golfa, jeździć na nartach, żeglować, przebywać z rodziną, gotować i podróżować, gdy nie pracuje.

Edwin KuhlmanEdwin Kuhlman

Edwin Kuhlman: Atradius Head of Global Commercial Underwriting Team and Head of Underwriting for the Netherlands

Jako szef zespołów ds. Oceny ryzyka Atradius Global i Atradius NL, Edwin zarządza i nadzoruje analizę ryzyka kredytowego w handlu krajowym, firmach eksportowych i korporacjach międzynarodowych zlokalizowanych na całym świecie, w tym niektórych z największych międzynarodowych klientów Atradius. Jego klienci i zespoły czerpią korzyści z jego rozległej wiedzy rynkowej i doświadczenia w określonych sektorach handlu i łańcuchach dostaw.

Jako członek zespołu Atradius Global Leadership Team reprezentuje świat ryzyka w jednostce Atradius Global. Swoje międzynarodowe podejście stosuje w portfelach klientów Atradius, zapewniając spójność i ujednolicenie wiedzy i procesów dotyczących ubezpieczania na całym świecie.

Media często zwracają się do Edwina ze względu na jego dogłębną wiedzę i doświadczenie w zakresie ryzyka kredytowego i handlu. Jest rzecznikiem prasowym Atradius NL i jest często cytowany w holenderskiej prasie lub udziela jej wywiadów na temat wydarzeń w takich obszarach, jak upadłości, określone sektory handlowe i trendy płatnicze.

Edwin rozpoczął karierę zawodową jako Account Manager w Bank of Tokyo w Amsterdamie, zanim dołączył do Atradius w 1996 r. W dziale Export Credit Agency należącym do Atradius (Atradius Dutch State Business - ADSB). Następnie spędził krótki czas pracując jako konsultant finansowy w firmie ICT (obecnie CGI) i międzynarodowej firmie inżynieryjnej Tebobin, po czym wrócił do ADSB jako kierownik jednego z zespołów ds. Oceny ryzyka. W 2006 roku przeniósł się do Risk Services, gdzie został odpowiedzialny za zespoły Special Risk Management i Claims. W 2012 roku został mianowany Szefem Działu Zarządzania Ryzykiem w NL.

Wyłączenie odpowiedzialności

Wszelkie publikacje dostępne na naszych stronach internetowych lub za ich pośrednictwem, takie jak m.in. raporty, artykuły, publikacje, wskazówki i pomocne treści, briefy handlowe, infografiki, filmy (każde z osobna zwane "Publikacją"), są udostępniane jedynie w celach informacyjnych i nie mogą stanowić dla czytelnika jakichkolwiek rekomendacji lub zaleceń dotyczących określonych transakcji, inwestycji lub strategii. W odniesieniu do dostarczonych informacji czytelnicy muszą podejmować własne niezależne decyzje biznesowe. Mimo że dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w każdej Publikacji pochodziły z wiarygodnych źródeł, Atradius nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, omyłki, jak również za rezultaty wykorzystania tych informacji. Wszelkie informacje zawarte w Publikacjach są dostarczane "tak jak są", bez gwarancji ich kompletności, dokładności, aktualności oraz skutków ich użycia. Atradius nie udziela w tym zakresie żadnych gwarancji wyraźnych ani dorozumianych. W żadnym wypadku spółka Atradius, oraz powiązane z nią spółki lub korporacje, partnerzy, agenci lub pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności wobec czytelnika lub innych osób z tytułu jakiejkolwiek decyzji lub działania podjętego na podstawie informacji zawartych w Publikacji, za utratę potencjalnych korzyści, utratę zysku, jak również za szkody w produkcji, szkody w prowadzonej działalności, a także za jakiekolwiek pośrednie, szczególne lub uboczne straty, nawet w przypadku uprzedniego powiadomienia o możliwości ich wystąpienia.