Windykacja

Pomożemy Ci odzyskać zaległe należności niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie znajdujesz się Ty lub Twój dłużnik. Obsługujemy naszych Klientów w każdym kraju, walucie i języku.

Firma Atradius Collections to doświadczony zespół ekspertów w dziedzinie windykacji. Z naszych usług windykacyjnych możesz skorzystać nawet wówczas, gdy nie posiadasz wykupionego u nas ubezpieczenia należności. Dla Klientów posiadających polisę ubezpieczenia kredytu kupieckiego Atradius dedykowane usługi windykacyjne są jednym z jej elementów.

 

Jak Atradius Collections może wesprzeć Twoją firmę?

Niemal każda firma w pewnym momencie swojego istnienia doświadcza problemów związanych z odzyskiwaniem należności. Wówczas potrzebna jest profesjonalna pomoc. Atradius Collections oferuje najwyższej jakości usługi w zakresie globalnej windykacji należności oraz najlepsze dla Twojej sytuacji metody działania: od windykacji polubownej po postępowania sądowe.

Jako specjaliści w zakresie windykacji należności wiemy, jakiego rodzaju działania pozwolą na uzyskanie optymalnych rezultatów. Zawsze dążymy do polubownego odzyskania należności i uniknięcia kosztów postępowania sądowego, aktywnie i z wyczuciem znajdując rozwiązania, które przyniosą najlepsze rezultaty dla Twojej firmy. Przykładowo, Twojemu odbiorcy doświadczającemu ograniczonej płynności finansowej możemy zaproponować płatność rozłożoną na raty, dzięki czemu Twoja firma nie tylko w pełni odzyska należność, lecz również zachowa dobre relacje biznesowe z Klientem.

Atradius Collections dysponuje infrastrukturą informatyczną o zasięgu globalnym, będącą najbardziej zintegrowanym rozwiązaniem w naszej branży. Niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie znajdujesz się Ty lub Twoi dłużnicy, pomożemy Ci odzyskać zaległe należności.

 

Jak działają usługi windykacyjne Atradius?

Proces windykacji należności Atradius

Firma Atradius Collections rozpoczyna działania windykacyjne już w momencie uzyskania od Ciebie informacji o zaległej fakturze. W imieniu Twojej firmy kontaktujemy się z Twoim Odbiorcą za pośrednictwem przedstawiciela zlokalizowanego w najbliższym mu państwie oraz w języku, w którym porozumiewa się dany Odbiorca. Za Twoją zgodą prowadzimy z Twoim dłużnikiem negocjacje, mające na celu ustalenie rozwiązania prowadzącego do jak najszybszego uregulowania długu i odzyskania przez Twoją firmę należności.

Zawsze na bieżąco informujemy Cię o wszystkich szczegółach dotyczących naszej komunikacji z Twoim dłużnikiem. Nasze relacje z Twoją firmą oparte są na pełnej przejrzystości. Wiemy, że bliska współpraca i wymiana informacji pozwoli nam skuteczniej wykonywać naszą pracę, a tym samym osiągnąć najlepsze rezultaty dla Twojej firmy.

Jeżeli dysponujesz polisą Ubezpieczenia Kredytu Kupieckiego Atradius, możesz zarządzać procesem windykacji za pośrednictwem systemu Atradius Atrium. Jeżeli nie posiadasz polisy Ubezpieczenia Kredytu Kupieckiego, możesz zarządzać otwartymi sprawami windykacyjnymi swojej firmy za pomocą dedykowanego systemu Collect@Net.

 

Czy ten produkt jest odpowiedni dla Twojej firmy?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc Twojej firmie odzyskać zaległe należności, skontaktuj się z nami w celu omówienia Twoich indywidualnych potrzeb i ustalenia najlepszego dla Twojej firmy planu działania.

 

Monitoruj windykację swoich należności online

System Collect@Net to internetowa platforma pozwalająca Klientom korzystającym z naszych usług windykacyjnych na dostęp do informacji windykacyjnych oraz monitoring postępowania procesu odzyskiwania należności.

Posiadacze polisy Ubezpieczenia Kredytu Kupieckiego Atradius mogą monitorować proces odzyskiwania należności za pośrednictwem systemu Atrium. Na naszej stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zarówno usługi Collect@Net, jak i Atradius Atrium. W chwili obecnej strona dostępna jest jedynie w języku angielskim.

 

Dodatkowe informacje o usługach windykacyjnych Atradius

Odwiedź stronę internetową Atradius Collections, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania i metod działania naszego zespołu windykacyjnego. Na stronie znajdziesz m.in. historie naszych Klientów, a także regularnie aktualizowane publikacje zawierające praktyczne wskazówki i porady dotyczące zarządzania zaległymi należnościami.

Wyłączenie odpowiedzialności

Wszelkie publikacje dostępne na naszych stronach internetowych lub za ich pośrednictwem, takie jak m.in. raporty, artykuły, publikacje, wskazówki i pomocne treści, briefy handlowe, infografiki, filmy (każde z osobna zwane "Publikacją"), są udostępniane jedynie w celach informacyjnych i nie mogą stanowić dla czytelnika jakichkolwiek rekomendacji lub zaleceń dotyczących określonych transakcji, inwestycji lub strategii. W odniesieniu do dostarczonych informacji czytelnicy muszą podejmować własne niezależne decyzje biznesowe. Mimo że dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w każdej Publikacji pochodziły z wiarygodnych źródeł, Atradius nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, omyłki, jak również za rezultaty wykorzystania tych informacji. Wszelkie informacje zawarte w Publikacjach są dostarczane "tak jak są", bez gwarancji ich kompletności, dokładności, aktualności oraz skutków ich użycia. Atradius nie udziela w tym zakresie żadnych gwarancji wyraźnych ani dorozumianych. W żadnym wypadku spółka Atradius, oraz powiązane z nią spółki lub korporacje, partnerzy, agenci lub pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności wobec czytelnika lub innych osób z tytułu jakiejkolwiek decyzji lub działania podjętego na podstawie informacji zawartych w Publikacji, za utratę potencjalnych korzyści, utratę zysku, jak również za szkody w produkcji, szkody w prowadzonej działalności, a także za jakiekolwiek pośrednie, szczególne lub uboczne straty, nawet w przypadku uprzedniego powiadomienia o możliwości ich wystąpienia.